داربست فلزی فردیس کرج

داربست فلزی فردیس کرج

داربست فلزی فردیس کرج سازه ای موقتی بوده که در روند ساخت و ساز بسیار استفاده می شود. حتما برای شما پیش آمده که نام داربست را شنیده یا خودتان از نزدیک آن را دیده باشید. اگر نزدیک ساختمان های درحال ساخت یا تعمیر برویم با داربست مواجه می شویم. امروزه صنعت ساخت و ساز پیشرفت چشمگیری داشته و این صنعت جزو صنایع پولساز نیز به شمار می رود که برای این ساخت و ساز نیاز به تجهیزاتی کامل داریم.

داربست یکی از این تجهیزات مهم است که در طول ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. داربست به سازه هایی گفته می شود که باعث تسریع و تسهیل روند ساخت و ساز می شود. یکی از انواع داربست ها نمونه فلزی از آن است که به دو گروه فلزی کوتاه و فلزی بلند تقسیم می گردد.

اجزای مختلف داربست های ساختمانی

داربست ها توانایی حمایت از سازه اصلی را دارند و برای کار در جایی که ارتفاع آن بیش از دو متر است داربست ها می توانند کاربردی باشند. با استفاده از داربست امکان قرار گرفتن فرد روی یک سکو برای کار در ارتفاع فراهم می گردد. داربست ها سبب ایمنی بیشتر کارگر یا فردی می شوند که با کار در ارتفاع سروکار دارد. بازرسان، نظافتچی ها و کارگران از جمله افرادی هستند که ممکن است در ارتفاع کار کنند.

کار در ارتفاع بسیار خطرناک بوده و حتی ممکن است کارگر یا فردی که در ارتفاع مشغول به کار است جانش را به دلیل سقوط یا عوامل دیگر از دست دهد؛ بنابراین نیاز به ابزاری مانند داربست داریم. داربست دارای اجزا متفاوتی بوده که برخی از آن ها را در ادامه نام می بریم.

داربست فلزی فردیس کرج | قیمت داربست | اجاره داربست | کرج داربست

 • ستون داربست: از اجزا اصلی یک داربست می توان ستون داربست را نام برد. ستون ها لوله های عمودی یا قائم بوده که نقش تکیه گاه داربست را ایفا می نمایند. این ستون ها می توانند فشار و میزان باری که بر داربست اعمال می گردد را به زمین منتقل کنند.
 • قید دیواره درگاهی: قید دیواره درگاهی لوله ای بوده که می تواند موجب مهار داربست شود. این قید می تواند در بین دو سطح قرار گیرد.
 • بست راست گوشه: بست راست گوشه که به آن قائمه نیز گفته می شود موجب اتصال ستون داربست به لوله افقی سرتاسری می شود.
 • پایه مهار: این وسیله قادر بوده قید دیواره درگاهی را محکم و ثابت کند.

داربست فلزی فردیس کرج چه مزایایی دارد؟

داربست ها از ضروری ترین ابزارهای مورد نیاز در ساختمان سازی هستند. این ابزار انواع مختلفی داشته که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. این وسیله علاوه بر کاربرد مزایای زیادی دارد که به برخی از آن ها در زیر اشاره کرده ایم:

 • با استفاده از داربست می توان به بخش های مختلف سازه دسترسی داشت.
 • قرارگیری کارگران روی پایه های مستحکم داربست می تواند به حفظ تعادل آن ها بسیار کمک نماید.
 • داربست ها ماندگاری طولانی داشته و با دوام هستند.
 • یکی از اصلی ترین نکات برای کار ایمنی است که کارگر و افرادی که در ارتفاع کار می کنند با استفاده از این وسیله ایمن هستند. البته نباید از سایر تجهیزات ایمنی مانند کلاه، دستکش و غیره حین کار روی داربست غافل شد.

برخی نکات ایمنی استفاده از داربست ها

استفاده از ابزارهای مختلف به منظور تسهیل کارها صورت می گیرد. داربست فلزی فردیس کرج علاوه بر فواید و مزایایی که دارد، اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرند ممکن است بسیار خطرناک و حادثه ساز باشد.

 • به منظور جلوگیری از برق گرفتگی افرادی که روی داربست کار می کنند، باید فاصله لازم با خطوط انتقال برق را رعایت کنند. از طرفی پوشیدن دستکش های عایق نیز الزامی است.
 • امکان سقوط از ارتفاع وجود دارد؛ بنابراین استفاده از کمربند ایمنی که باعث اتصال فرد به یک لوله امن می شود می تواند این خطر را کاهش دهد.
 • استفاده از کلاه ایمنی نیز الزامی است؛ چرا که احتمال ضربه به سر یا برخورد برخی اشیا به سر وجود دارد.

داربست کرج با کادری مجرب خود ارائه دهنده انواع خدمات داربست بوده و دارای سابقه ای درخشان در زمینه ارائه خدمات به مشتریان عزیز است.شما عزیزان میتوانید اخرین اخبار پروژه های مارا در اینستاگرام کرج داربست دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *